Beyni Anlamak

John E. Dowling

BEYİN NASIL ÇALIŞIR?

Harvardlı Nörobilimci Dowling, beynin yapısını, nasıl iş gördüğünü, bilgiyi nasıl depoladığını ve nasıl arızalandığını derli toplu olarak ortaya koyuyor. Harvard’da “Muhteşem Beyin” seminerleriyle ilk sınıf öğrencilerine beyni öğreten Dowling temel konulara, işleyişe ve beyin konusunda yapılan çalışmalara odaklanarak popüler okumaların dışında beyni bir bütün olarak anlamak isteyenler için temel bir rehber oluşturdu.

Bizi diğer tüm yaratıklar arasında insan yapan ve özgün hale getiren beynimizdir. Bilinç, algı, duygu, hafıza, öğrenme, dil ve zekâ tamamen beyinden ortaya çıkar ve beyne bağlıdır. Geçtiğimiz yüzyıl, beynimizin birçok mekanizmasının anlaşıldığı ve beyin araştırmaları konusunda yarışıldığı bir dilimdi. Beyne kısa bir giriş niteliğindeki bu kitapta Nörobilimci John Dowling nörobilim alanının mahiyetini ve canlılığını genel okuyucuyla paylaşıyor.

Dowling, nörobilimin heyecan verici keşiflerini hastalık, mental rahatsızlık, yaşlanma, beyin hasarı gibi beyne dair olgularla birlikte ele alıyor.
Alt Başlık: Hücreler, Davranış ve Biliş Orjinal Adı: Understanding The BrainÇevirmen: Filiz BolatOrjinal Dili: İngilizceİlk Basım Tarihi: 01.06.2020Baskı Sayısı:1Boyut: 13.5x21 cmSayfa Sayısı: 346ISBN: 978-605-06762-5-9Yayınevi: KetebeTürü: Popüler Bilim
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.