Yeni
%30 indirimli
294,00 TL
420,00 TL
1000 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Evrene Hoş Geldin

Günümüzün önde gelen üç astrofizikçisi Neil deGrasse Tyson, Michael A. Strauss ve J. Richard Gott’un Princeton’da birlikte verdikleri meşhur Astronomiye Giriş dersinden esinlenen bu kitap, size üç rehber eşliğinde eşsiz bir astrofizik yolculuğu vadediyor.
Gezegenler, yıldızlar ve galaksilerden karadeliklere, solucan deliklerine ve zamanda yolculuğa kadar her şeyi kuşatan nefes kesen bir yolculuk bu... Astrofizikteki son gelişme ve keşifleri açıklayan bilgilendirici ve bir o kadar da keyifli anlatımı, sizi güneş sistemimizden alıp uzayın en ücra sınırlarına götürüyor. Yıldızlar nasıl doğar ve ölür? Plüton gezegen statüsünü niçin kaybetti? Evrenin başka yerlerinde zeki yaşam olasılıkları nelerdir? Dahası, evren nasıl bir başlangıca sahip, neden genişliyor ve genişlemesi neden giderek artıyor? Evrenimiz tek başına mı yoksa sonsuz bir çoklu evrenin parçası mı? Bu ve daha pek çok soruya yanıt veren yazarlar, evrenin işleyişine dair bilgilerle gözlerinizi adeta kozmosun harikalarına açıyor.
Geniş kapsamı ve çarpıcı renkli resimleriyle Evrene Hoş Geldin: Bir Astrofizik Yolculuğu, öğrenci, öğretmen, sıradan bir vatandaş, bilim insanı ya da bilim meraklısı olsun evrenimizi en iyi şekilde tanımaya hevesli ve tıpkı bir astrofizikçi gibi düşünmeyi öğrenmek isteyen herkes için ideal bir kitap.

“Kitabın kapsamı muazzam. Temel bilgilerle (evrenin büyüklüğü ve ölçeği) başlıyor ve Einstein, genel görelilik ve evrenin akıbeti üzerine bir tartışmayla sona eriyor… En güçlü yanıysa yazarların böyle bir konuyu sohbet havasında yazma becerileri.”
—Air & Space Magazine
 
“Okurlar bu canlı ve eğlenceli kitapta büyük fikirlerin tadına varacaklar.”
—Robert P. Kirshner, The Extravagant Universe kitabının yazarıEser Alt Başlığı: Bir Astrofizik YolculuğuÇevirmen: Emre BekmanOrijinal Adı: Welcome To The Universe: An Astrophysical TourOrijinal Dil: İngilizceİlk Basım Tarihi: 01.06.2024Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 536Boyut Bilgisi: 13.5x21 cmTürü: BilimISBN: 978-625-6698-75-8Cilt Bilgisi: CiltsizKapak Bilgisi: Amerikan Cilt Bristol KapakKağıt Bilgisi: Kitap KağıdıYayınevi: KetebeYayın No: 1159
%30 indirimli
294,00 TL
420,00 TL
1000 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!Eser Alt Başlığı: Bir Astrofizik YolculuğuÇevirmen: Emre BekmanOrijinal Adı: Welcome To The Universe: An Astrophysical TourOrijinal Dil: İngilizceİlk Basım Tarihi: 01.06.2024Baskı Sayısı: 1Sayfa Sayısı: 536Boyut Bilgisi: 13.5x21 cmTürü: BilimISBN: 978-625-6698-75-8Cilt Bilgisi: CiltsizKapak Bilgisi: Amerikan Cilt Bristol KapakKağıt Bilgisi: Kitap KağıdıYayınevi: KetebeYayın No: 1159
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.