Tükendi

Osman Turan'a Armağan

Hayatı boyunca Türk ilmine, Türk tarihine, Türk maarifine ve Türk siyasetine büyük hizmetler etmiş olan Osman Turan, Türk tarihi sahasında yeni ufuklar açmış, abidevi eserleriyle Türkiye’de ve Avrupa’da referans alınan bir tarihçi; Türk Ocağı’ndaki çalışmaları ve Türk Yurdu’na kazandırdığı inkişafla bir mefkûreci ve dava adamı; Türk siyasetinde göstermiş olduğu basiret, doğruluk, dürüstlük ve devlet adamlığı hasletleriyle genç nesle ve siyasetçilere iyi bir emsal teşkil edecek mümtaz bir şahsiyettir.
Osman Turan’ın kaleme aldığı onlarca eserin ve yüzlerce makalenin yanı sıra; onun vefalı dostları, sınıf arkadaşları, talebeleri ve meslektaşlarının hatıraları ve hakkında kaleme alınan yazılardan teşekkül eden bu armağan kitap münasebetiyle Osman Turan’ın ilim camiasında bıraktığı derin izleri görmek mümkün olacaktır.
Türk tarihçiliğinin ve bilhassa Selçuklu tarihçiliğinin en kıdemli hocaları arasında yer alan büyük vatanperver Prof. Dr. Osman Turan şerefine ilk kez hazırlanan bu armağan kitabın, onun daha iyi tanınmasına ve anlaşılmasına vesile olması dileğiyle…İlk Basım Tarihi: 01.10.2022Baskı Sayısı:1Sayfa Sayısı: 400ISBN:978-625-8159-54-7Boyut Bilgisi: 16x24 cmKapak Bilgisi: Sıvama Sert KapakCilt Bilgisi: CiltliKağıt Bilgisi: Kitap KağıdıTürü: İncelemeYayınevi: KetebeYayın No: 779İlk Basım Tarihi: 01.10.2022Baskı Sayısı:1Sayfa Sayısı: 400ISBN:978-625-8159-54-7Boyut Bilgisi: 16x24 cmKapak Bilgisi: Sıvama Sert KapakCilt Bilgisi: CiltliKağıt Bilgisi: Kitap KağıdıTürü: İncelemeYayınevi: KetebeYayın No: 779
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.