ülkü tamer 1920x1080.png (1.47 MB)
Yeni

Şifrelerin Gizemli Serüveni

Stephen Pincock & Mark Frary

Günümüz dünyasında kodlar ve şifreler hayatımızı çevrelemiş durumda. Telefon görüşmelerimiz, televizyonda izlediğimiz diziler, banka uygulamalarında yaptığımız çevrimiçi işlemler… Hepsi bizi bir şekilde bilgisayar şifreleme sistemlerine bağlar.

Ancak şifreler ve kodlar hayatımıza yeni girmedi. İki bin yıldan fazla bir süredir siyasetten kanlı savaş alanlarına, suikastlardan suça karşı savaşmaya kadar birçok alanda hayati, hatta belirleyici rol oynadılar. Gizlice iletilen bir mesajla savaşlar kazanılmış ya da kaybedilmiş, imparatorluklar kurulmuş ya da yıkılmış, insanların hayatları kararmış ya da kurtulmuştur.

İşte bu kitap şifrelerin üretilmesi ve kırılmasıyla tarihin nasıl yön değiştirdiğini gösterecek. Pincock ve Frary’nin akıcı dilinden şifre çözücülerin ne kadar olağandışı insanlar olabileceğini keşfedecek, tarihe geçmiş bazı şahsiyetlerle tanışacak ve bir şifre çözücünün mühimmatı haline gelen temel yeteneklere göz atma fırsatı bulacaksınız.Orjinal Adı: The Story of CodesÇevirmen: Emre BekmanOrjinal Dili: İngilizceİlk Basım Tarihi: 01.07.2021Baskı Sayısı:1Boyut: 16x24 cmSayfa Sayısı: 191ISBN: 978-625-7587-36-5Yayınevi: KetebeTürü: Kültür
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.