Tükendi

Ahmed Avnî Konuk

Görünmeyen bir ummandır Ahmed Avnî Konuk. Adını, eserlerini ve kişiliğini az kişi bilir. Hâfızdır, şâirdir, büyük bir müzik adamı ve tasavvuf üstâdıdır. Mevlevîdir, en kapsamlı Mesnevi şerhinin yazarıdır. Aynı zamanda önemli bir devlet adamıdır. Osmanlı’dan Cumhuriyet dönemine uzanan bir ömürde PTT’nin genel müdür yardımcılığını yapmıştır.

Çok yönlü, müstesna bir şahsiyet olmakla beraber bir o kadar da az bilinen Ahmed Avnî Konuk, anlamaya ve anlatılmaya lâyık büyük değerlerimizden birisidir.

Görünmeyen Umman’da Barkçin; Konuk’un kişiliği, hayat çizgisi, yaptığı işler, içinde bulunduğu kurumlar ve ortaya koyduğu eserleri anlatıyor. Bunun yanı sıra onu çevreleyen insanları, üstâdlarını, dostlarını, talebelerini ve gönül dünyasını da çok boyutlu bir çerçevede ele almaya çalışıyor.

Bu kitap, mahviyeti nedeniyle hakkında çok az bilgi bulunan Ahmed Avnî Konuk’u günümüze ve geleceğe tanıtmak için, Konuk’un meşk silsilesine mensup olan Savaş Ş. Barkçin’in yürüttüğü uzun süren araştırmaların meyvesi... Bu değerli eserin gözden geçirilmiş yeni baskısını siz seçkin okuyucularımıza sunuyoruz.Eser Alt Başlığı: Görünmeyen Ummanİlk Basım Tarihi: 01.01.2022Baskı Sayısı:1Sayfa Sayısı: 568Boyut: 16x24 cmISBN: 978-625-8486-22-3Türü: BiyografiYayınevi: KetebeEser Alt Başlığı: Görünmeyen Ummanİlk Basım Tarihi: 01.01.2022Baskı Sayısı:1Sayfa Sayısı: 568Boyut: 16x24 cmISBN: 978-625-8486-22-3Türü: BiyografiYayınevi: Ketebe
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.